Yol Güvenliği

Goodyear olarak yol güvenliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak öncelikli hedeflerimizden biridir. Hem müşterilerimiz hem de yolda bulunan diğer insanlar için en yüksek güvenlik standartlarına ulaşmak için çalışıyoruz. Peki bu hedef doğrultusunda neler yapıyoruz? Lastik performansının ve güvenliğinin artırılması büyük önem taşımaktadır. Bu hedefi gerçeğe dönüştürmek için 800’den fazla test sürücümüz lastikleri farklı koşullarda test etmektedir.

Biz aynı zamanda yol güvenliğinin kullanıcılar, araç ve lastik üreticileri ve devlet yetkilileri ve düzenleyicileri arasındaki işbirliği sayesinde geliştirileceğine inanıyoruz. Hep birlikte ve optimum araç performansı, sürücü davranışları ve güçlü bir altyapının bir araya gelmesiyle güvenliği artırabiliriz. Araç performansını ve sürücü eğitimlerini geliştirecek bilgi ve deneyime sahip bir şirketiz. Bunun yanı sıra yol güvenliği için lastiklerin ve lastik bakımının Avrupalı sürücülere öğretilmesi konusunda kampanyalar düzenlemekte ve düzenlenen kampanyaları desteklemekteyiz.

Yol güvenliği hakkında farkındalık

Sürücüler lastik bakımından sorumludurlar. Bu yüzden lastik basınçlarını düzenli olarak kontrol etmeli ve lastiklerinin sırt derinliklerinin yasal sınırlara uygun olduğundan emin olmalıdırlar.

Devamı için

Yol güvenliğini artırmak

Yol güvenliğini artırmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.  Bu çalışmalarımız ürünlerimizin ve teknolojilerimizin sınırları aşmış olup kurumsal inisiyatifler sayesinde kamu kurumları ve özel kurumlar ile işbirliği yaparak Avrupa çapında yüksek yol güvenliği standartlarını hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Devamı için

* Goodyear EMEA/Goodyear Lastikleri