Kurumsal Sorumluluklar

Goodyear olarak sorumluluklarımızın gerekliliklerini yerine getirerek büyüyoruz. Biz, çevremizi korumaya, çalışanlarımızın, müşterilerimizin, tüketicilerimizin ve faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz toplumların sağlıklarını ve güvenliklerini sağlamaya büyük önem veriyoruz.

Goodyear tarafından 1915 yılında dillendirilen ‘Ününü Koru’ sloganı yaptığımız tüm çalışmaların odak noktasıdır. Ünümüzü korumak bizim için bir görev, çalışanlarımız için bir zorunluluk, toplumlarımız için bir beklentidir. Bu yüzden biz: 

  • Tüm çevre, sağlık ve güvenlik (EHS) düzenlemelerine ve yasalarına uyuyoruz.
  • EMEA bölgesindeki başarılarımızı sürdürebilmek için sistemler kuruyor ve hedefler koyuyoruz.
  • Ürünlerimizin ve hizmetlerimizin tasarım, üretim, dağıtım ve destek sürecleri gibi En önemli kararlarımızda EHS düzenlemelerini dikkate alıyoruz.
  • Atıklarımızı ve emsiyonlarımızı minimize ederek, materyallerin geri dönüşümlerini ağlayarak ve enerji ve su tüketimimizi sınırlandırarak çevreye olan etkilerimizi azaltıyoruz ve doğal kaynaklar kullanıyoruz.

Ortaklarımız ve Ödüllerimiz

Goodyear, Sürdürülebilir Kalkınma için Dünya İş Konseyi (WBCSD) tarafından hazırlanan Lastik Endüstrisi Projesi (TIP)’nin eş başkanı olmaktan dolayı son derece gururludur. Bu projede, lastiklerde kullanılan kimyasalların potansiyel sağlık ve çevresel etkilerini tespit etmek ve çözümler üretmek için dünyanın önde gelen on bir lastik şirketi ile oratk bir çalışma yürütmekteyiz.

TIP projesi özellikle Lastiğin Yolda Aşınan Parçalarının yapısını ve potansiyel etkilerinin değerlendirilmesini Ve Ömrünü Tamamlamış olan Lastiklerin yönetim uygulamalarını belirlemeyi hedeflemektedir. . Proje aynı zamanda lastiklerde nanoteknolojinin sürdürülebilir ve sorumlu bir şekilde kullanımını değerlendirmektedir. TIP eş başkanları OECD ile birlikte “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Nanoteknoloji: Lastik Örneği” adlı projesini yürütmektedir. Bu proje hakkında 2014 yılı başlarında bir rapor yayınlanmıştır.Goodyear’ın sıfır atık politikası hakkında daha fazla bilgi için:

Ödüllerimiz hakkında daha fazla bilgi için

Toplumlar en önemli önceliğimizdir

Goodyear olarak bir şirket olmanın ötesinde global toplumun bir parçası olduğumuza inanıyoruz. Dürüst, hesap verebilir ve çeşitli paydaşlarımıza karşı saygılı, koruyucu ve yararlı bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Devamı için