Fortune Dergisi, Goodyear’ı üst üste beşinci defa en beğenilen lastik üreticisi seçti!

Goodyear, dünyanın önde gelen ekonomi yayınlarından biri olan Fortune Dergisi tarafından bu yıl da “dünyanın en çok beğenilen lastik üreticisi” olarak seçildi.

News TR
  • Goodyear, dünyanın önde gelen ekonomi yayınlarından biri olan Fortune Dergisi tarafından bu yıl da “dünyanın en çok beğenilen lastik üreticisi” olarak seçildi.
  • Goodyear; motorlu araç parçaları üreticisi ve en çok beğenilen ABD menşeli şirket kategorilerinde, sahip olduğu yenilikçi ve kaliteli ürün gamıyla rakiplerinin önüne geçerek, üst üste beşinci kez birinci seçildi.

Goodyear, Fortune dergisi tarafından üst üste beşinci kez dünyanın en beğenilen lastik üreticisi olarak belirlendi.

Goodyear Şirketi; motorlu araç parçaları üreticisi kategorisinde ölçülen dokuz önemli kriterin altısında 2., diğer üçünde de 3. sırada yer aldı. Goodyear, genel skorda ve dokuz kategorinin yedisinde önde gelen global lastik üreticisi rakiplerinin önüne geçti.

1983 yılından bu yana gerçekleştirilen Fortune En Beğenilenler Listesi, kurumlar için itibari belirleyecek bir karne niteliği taşımaktadır. Bu listeyi belirlemek üzere toplamda 3.800 yönetici, yönetim kurulu başkanı ve hisse senedi analisti; insan yönetimi, varlıkların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım, ürün / hizmet kalitesi ve küresel rekabet gibi unsurları değerlendirerek şirketlerin itibarını belirlemek için tercih yapıyor.

Goodyear veya ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için www.goodyear.com/corporate adresini ziyaret edebilirsiniz.


Editöre Not:

Goodyear Tire & Rubber Şirketi hakkında
Goodyear dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biridir ve dünyanın çoğu bölgesinde faaliyet göstermektedir. İştirakleri ve ortak girişimleriyle birlikte, Goodyear çoğu uygulamaya yönelik lastikler geliştirmekte, pazarlamakta ve satmaktadır. Bugün için, dünyanın dört bir yanında 66,000 civarında insanı bünyesinde çalıştıran Goodyear 21 ülkede 48 tesiste faaliyet göstermekte ve ürünlerini dünya çapında tüketicilere sunulmaktadır. Şirket, ürünleri ve küresel operasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.goodyear.com/corporate adresini ziyaret edebilirsiniz.